UNDERDOSE - TILT
Slovenský Seattle nie je Prešov, ale Nitra. Toto je naozaj špičková domáca nahrávka a ak aj neexistuje škatuľka ako dark progressive grunge, tak album TILT ju práve vytvoril.
Metalopolis již 20 let pravidelně přináší informace a články převážně související s metalovou hudbou. Často však zavítáme i do jiných než metalových anebo vůbec hudebních oblastí a nezřídka tak nabízíme i obsah mimo hlavní záběr našeho webového magazínu.
Hamburské trio YACOEPSAE je další zahraniční akvizicí na značce Obscene Productions. Je sympatické, že se pod křídly tohoto českého vydavatelství objevují kvalitní cizokrajné spolky. Novinkové album těchto zběsilců pojmenované „Tanz. Grosny. Tanz...“ v sobě totiž nese všechny atributy výborné extrémní nahrávky.
Je sice pravdou, že takhle intenzivních a nekompromisních hudebních výplachů už jsme slyšeli a ještě i budeme slyšet více než dost, ale když kapela do svého snažení přidá odpovídající dávku vlastního rukopisu a především když výsledný produkt nakopává zadnici, není nikdy co řešit. To je i případ tohoto zničujícího kotoučku, který se do vás okamžitě zakousne a vy si připadáte, jako byste omylem vlezli na cizí pozemek hlídaný ostrým rotvajlerem. Žádné vstupní intro ani podobné srandičky, místo toho nic netušící posluchač ihned po prvním zasunutí disku do přehrávače dostává těžký direkt na tvář, ze kterého se bude zvedat jen velice těžko. Oni mu totiž tihle vykutálení pánové k tomu ani moc prostoru nedají. To nasazení, se kterým hrnou jednu sypačku za druhou by jim mohl závidět i leckterý ostřílený žánrový matador. Pětadvacet rychlých vypalovaček v sobě skrývá symbiózu několika extrémních hudebních žánrů. Kořeny YACOEPSAE leží někde v divokém crustu, ale jak už je v poslední době na této scéně zvykem, ani Němci se nebrání tu grindovým, tu hardcorovým či punkovým vlivům. Že to pak tuto počertech rychlou jízdu činí posluchačsky ještě zajímavější, díky čemuž je výsledný posluchačský prožitek intenzivnější, je pak už asi zbytečné zdůrazňovat. Třešničku na tomto chutném anihilačním dortu pak tvoří velice solidní instrumentace (pochválit lze především přesné a rychlé ruce bubeníkovy) a velmi dobrý zvukový kabátek, který jen podtrhuje fakt, že YACOEPSAE nejsou žádní břídilové tvořící nějaký bezmyšlenkovitý hudební brajgl. Navíc soudě dle důkazů ukrytých v drážkách recenzovaného CD jsou ve výborné formě, která je řadí na popřední místa pomyslného grindového žebříčku ATP.
Další skvělá crust/grind/core jízda. Hamburští miláčkové nezklamali.
8 / 10
1. Tanz, Grosny, Tanz ...
2. Bedeutunslos
3. Draha
4. Verbrannt
5. Eiland
6. Fäulnis
7. A.Crosoh
8. Profilneurotiker
9. Thehenabend
10. Drahtseilakt
11. Deutschnational
12. Abenaur
13. Frost
14. Narrenkappe
15. Antagonishus
16. Haranatha
17. Kreislaufkollaps
18. Erkenntnistheorie
19. Herz
20. Nebenraun
21. Hassbatzen
22. Het Aphysik
23. Sohowoein
24. Skalpiert
25. Vogel Frei
Tak toto je extrém!!! Dakedy som ich nemusel, ale teraz som z toho hotový!!!
Slovenský Seattle nie je Prešov, ale Nitra. Toto je naozaj špičková domáca nahrávka a ak aj neexistuje škatuľka ako dark progressive grunge, tak album TILT ju práve vytvoril.
Jednočlenný projekt Kanaďana Jocelyna Galipeaua už dlouho vzývá raně osmdesátkový heavy metal a v současné vlně zájmu o kovové retro může být jeho nové album zajímavým tipem, pokud ovšem snesete, že umělcův pěvecký výkon dokáže občas mírně zatahat za uši.
Pro mě zásadní objev na slovenské scéně a to nejen v neotřelých nápadech, ale i v přístupu k tvorbě v rámci black a death metalu. Korunováno skvostným zvukem ze studia Pulp. A ano, máme v tu zpoždění v tom objevování. Asi rok.
Má to niekoľko dobrých nápadov, ale celkovo mi tu chýba akákoľvek ambícia. Je to celé uponáhľané, miestami aj dosť blbučké, herci žiadna sláva - skrátka taká spotrebná hororová jednohubka. Za návštevu kina to nestojí. 5/10, možno 6/10.
Naprosto unikátní slovenský projekt tematizující aktuální společenská i politická témata. Hudebně založený na žánrové hravosti kombinující alternativní rock, mathrock, jazzové elementy i postpunk.
Kytarista HIPPOTRAKTOR Sander Rom se svou druhou skupinou prezentuje zvláštní rockovou alternativu s nervózní atmosférou a funky prvky. I tvrdší a melodické polohy se objeví. Možná jen pro omezený okruh posluchačů, neboť to smrdí inspirací Mike Patonem.
Mexická odpověď na AMARANTHE. Je to trochu ostřejší, v základu více do deathu, téměř bez čistého mužského zpěvu a méně chytlavých melodií, ve kterých má zase navrch Mörckova parta. Ale je to dobré.